Zabiegi pielęgnacyjne dla dłoni i paznokci w domu

Nie trzeba wydawać fortuny, by nasze paznokcie i dłonie wyglądy świetnie. Wystarczą proste zabiegi w domu, które sprawią, że nasze paznokcie będą twarde, a dłonie miękkie i delikatne. Poznaj niektóre z nich.

Maska na dłonie z maseczki do włosów

Maseczkę do włosów wcieramy w paznokcie i zakładamy rękawiczki. Maseczkę zostawiamy na noc, a rano zdejmujemy rękawiczki i przemywamy dłonie. Maseczki do włosów o dobrym składzie mają w sobie wszystkie te składniki, które wzmacniają również paznokcie. Są to: skrzyp polny, witamina C, krzem, witamina D i inne. Najlepiej wybrać odzywkę organiczną, bez konserwantów i substancji zapachowych, które mogą podrażnić naszą skórę. Znajdziemy taką w dowolnym sklepie zielarskim.

Natłuszczanie dłoni i paznokci olejkami

Olejki naturalne wspaniale działają nie tylko na skórę dłoni, ale również na paznokcie. Dzięki zawartym w nich witaminom i nienasyconym kwasom tłuszczowym sprawiają, że paznokcie są mocniejsze. Ponieważ paznokcie też potrzebują natłuszczenia dla zdrowszego i ładniejszego wyglądu, warto zainwestować w naturalny olejek, który możemy dodawać do kąpieli dłoni. Jest to zabieg bardzo przyjemny i zbawienny dla naszych dłoni. Dzięki olejkom dłonie będą gładkie, skórki wokół paznokci nawilżone, a paznokcie staną się mniej łamliwe i kruche.

Kąpiel z dodatkiem soku z cytryny

Cytryna ma bardzo dobry wpływ na paznokcie. Nie tylko je wzmacnia, ale także rozjaśnia. Kiedy paznokcie są łamliwe najczęściej brakuje im niezbędnych witamin. Z pomocą przychodzi cytryna, która w połączeniu z kąpielą w ciepłej wodzie z dodatkiem olejków działa odżywczo na paznokcie. Do kąpieli można dodać także olejku lub wywaru ze skrzypu polnego, który jest znany ze wzmacniającego działania na skórę oraz paznokcie.

Parafina na dłonie

Parafina jest niedrogim i prostym zabiegiem. Wystarczy zainwestować jedynie w parafiniarkę i dwa bloczki parafiny. Całość będzie kosztowała nas około 70 zł, a efekt na pewno będzie wart tej ceny, zwłaszcza, że będziemy mogli używać jej częściej niż raz.

Parafina działa w dwojaki sposób: po pierwsze dzięki właściwości przetrzymywania ciepła sprawia, że pokryte nią dłonie długo utrzymują ciepło, po drugie tworzy na skórze swoisty film ochronny, który przeciwdziała utracie wody. Parafina ma właściwości przewodnictwa ciepła, dlatego jest stosowana również jako zabieg fizjoterapeutyczny na bolące stawy. Przydatna jest również w rwie kulszowej. W kosmetyce ma szerokie zastosowanie, również w produkcji kosmetyków. Parafina nie tylko długo utrzymuje ciepło, ale również zwiększa krążenie krwi. Dzięki temu składniki odżywcze szybciej są wchłaniane do skóry i dzięki temu lepiej i dogłębniej działają one na skórę. Parafina dzięki ciepłu rozszerza też pory, przez co nie tylko sprawia, że wchłaniają się lepiej składniki odżywcze, ale także skóra szybciej oczyszcza się i wydala zbędne i toksyczne substancje. Podobnie jak sauna, choć dodatkowo parafina działa ochronnie na skórę. Parafina działa także wygładzająco i napinająco na skórę, dzięki czemu wygląda ona świeżej i młodziej. Zatrzymuje ona także wodę.