Manicure żelowy krok po kroku

Manicure żelowy jest sposobem wybieranym przez kobiety, które nie mają czasu na ciągłe malowanie paznokci, a chcą by ich dłonie długo prezentowały się nienagannie. Manicure żelowy jest odporny a ścieranie, nie trzeba go często wykonywać, jest odporny na namaczanie i nie traci swojego koloru. Powtarza się go dopiero wtedy, kiedy widzimy duży odrost na paznokciu lub kiedy chcemy zmienić kolor. Najlepiej wykonać go przed dłuższym wyjazdem np. na wakacje lub kiedy szykujemy się do ważnej uroczystości. Lakier nie odpryśnie nam ani nie odbije się, dzięki utwardzeniu w lampie UV. Pokażemy krok po kroku jak wykonuje się manicure żelowy, być z pomocą odpowiedniej lampy i produktów mogła wykonać go sama w domu.

1. Przygotowanie płytki paznokcia

W zależności od tego, czy płytka jest czysta, czy mamy na niej lakier wydłuża się czas wykonania manicuru. Jeśli mamy położony lakier najlepiej zmyć go delikatnym zmywaczem do paznokci. Jeśli mamy lakier hybrydowy najlepiej zetrzeć go odpowiednim pilnikiem. Istnieje możliwość zmycia go silnym preparatem z acetonem, ale jest to niebezpieczne dla naszych paznokci. Kiedy płytka będzie czysta należy spiłować i wyrównać paznokcie oraz zmatowić płytkę pilnikiem o średniej grubości. Potem odtłuszczamy ją cleanerem.

2. Następnie na płytkę nakładana jest cienka warstwa żelu bazowego, który należy utwardzić w lampie UV.

3. Po tej czynności na paznokcie nakładamy specjalne formy, dzięki którym będziemy mogły nałożyć warstwę budującą żelu. Lakier żelowy nakładamy na płytkę i i utwardzamy. Powtarzamy to trzykrotnie. Przed nałożeniem każdej następnej warstwy należy spiłować płytkę, by żel dobrze się trzymał. Należy także przemyć ją odtłuszczaczem.

4. Po utwardzeniu płytki i upewnieniu się, że warstwy się już utwardziły zdejmujemy szablon i spiłowujemy płytkę nadając jej pożądany kształt.

5. Nakładamy warstwę kryjącego żelu i utwardzamy ją w lampie.

6. Na koniec możemy dodać ozdoby, np. pyłek, czy naklejane kamyczki. Jeśli wcześniej tego nie zrobiłyśmy nakładamy teraz ostatnią warstwę żelu, tzw. top, który nabłyszczy płytkę i utwardzamy go w lampie.

Manicure żelowy zdejmuje się po około 3-4 tygodniach za pomocą pilnika. Manicure żelowy, który jest odpowiednio wykonany nie niszczy płytki paznokcia.